Rekrutacja
Aktualności 2014/2015
Organizacja roku szk. 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Zadania dla uczniów
Twórczość uczniów
TECHNIKA - chłopcy SP
Promocja zdrowia
Projekt EDUWART
Fotovideo archiwum
Doradztwo zawodowe - kl III
Stołówka
Ile zostało?..
Szkoła Promująca Zdrowie
Przyjazna szkoła
Sonda
W sytuacji gdy jesteś świadkiem przemocy fizycznej lub psychicznej)
  
STRONA GŁÓWNA
Swiatełko Pamięci PDF Drukuj E-mail
wtorek, 27 listopad 2012
 W dniach 8-23 października br. w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka zniczy z przeznaczeniem na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie oraz groby osób zasłużonych w naszym środowisku i tych, o których nikt nie pamięta. W ten sposób uczniowie naszego gimnazjum z inicjatywy Samorządu Szkolnego i Świetlicy włączyli się w regionalną akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa” prowadzoną corocznie przez konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów oraz Telewizję Rzeszów. Aby zachęcić uczniów do wsparcia akcji wychowawcy świetlicy i Samorząd Uczniowski przygotowali plakaty, prezentację multimedialną, zorganizowali rywalizację klasową w zbiórce i przypominali przez radiolę o potrzebie pamięci o tych, którzy odeszli. W sumie zebrano 647 zniczy, które przekazano TVP Rzeszów. Większość z nich w Święto Zmarłych zapłonie na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.Swiatelko
W poniedziałek 29 października 2012r. grupa uczniów pod opieką opiekuna SU, p. Danuty Wróbel wybrała się na cmentarz w Tyczynie. Nawiedziliśmy groby ludzi zasłużonych dla naszego miasteczka, nauczycieli, księży a także te bezimienne, o których często nikt już nie pamięta. Pochyliliśmy się także nad grobem upamiętniającym żołnierzy, którzy oddali życie w służbie ojczyźnie. Przy każdym odwiedzanym grobie odmawialiśmy modlitwy za dusze zmarłych i paliliśmy symboliczne znicze. Pobyt na cmentarzu był dla nas okazją do refleksji nad sensem życia
i przemijania.
„Śpieszmy się kochać ludzi,
tak szybko odchodzą… „
                                         ks. Jan Twardowski

 


Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II --> 36-020 Tyczyn ul. Grunwaldzka 31 tel. 017 - 22-91-740