Rekrutacja
Aktualności 2014/2015
Organizacja roku szk. 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Zadania dla uczniów
Twórczość uczniów
TECHNIKA - chłopcy SP
Promocja zdrowia
Projekt EDUWART
Fotovideo archiwum
Doradztwo zawodowe - kl III
Stołówka
Ile zostało?..
Szkoła Promująca Zdrowie
Przyjazna szkoła
Sonda
W sytuacji gdy jesteś świadkiem przemocy fizycznej lub psychicznej)
  
STRONA GŁÓWNA
,,PILNUJCIE MI TYCH SZLAKÓW PDF Drukuj E-mail
wtorek, 17 czerwiec 2014

,,PILNUJCIE MI TYCH SZLAKÓW”

Ten    rok   szkolny   był    dla   nas   rokiem    szczególnym   w związku
z kanonizacją naszego patrona Jana Pawła II. Na lekcjach wychowawczych wracaliśmy do ważnych słów Naszego Papieża, organizowaliśmy konkursy, odczyty i wystawy.  Jedną z form uczczenia tego ważnego wydarzenia było zorganizowanie rajdu w Bieszczady ph. „Pilnujcie mi tych szlaków”. Grupą gimnazjalistów opiekowali się nauczyciele i  przewodniczka PTTK, p. Józefa Ślemp. Kilka godzin wędrowaliśmy wzdłuż granicy polsko – słowackiej. Trud wędrówki opłacił się - ze szczytu Okrąglika i Jasła roztaczał się przepiękny widok na Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską i Wielką Rawkę.

W Cisnej, chwilą zadumy i modlitwą przed Pomnikiem Papieskim, uczciliśmy pamięć papieża – pielgrzyma, który wielokrotnie wędrował po Bieszczadach. Następnie przeszliśmy na Betlejemkę – wzgórze, na którym wznosi się pomnik ku czci żołnierzy i mieszkańców okolicznych miejscowości zamordowanych przez bandy UPA w latach 1943-1946. Zobaczyliśmy także karczmę Siekerezadę, obok której usytuowana jest kapliczka Bieszczadzkich Zakapiorów.

Rajd zakończyliśmy ogniskiem nad brzegiem Solinki. Szum górskiej rzeki i pieczone kiełbaski wzmocniły nasze nadwątlone siły. Zmęczeni, ale radośni wracaliśmy do Tyczyna, obiecując sobie, że po wakacjach znów odwiedzimy Bieszczady.

Piotr Ledwoń

 

 FOTORELACJA CZ.1  FOTORELACJA CZ.2
 
< Poprzedni   Następny >


Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II --> 36-020 Tyczyn ul. Grunwaldzka 31 tel. 017 - 22-91-740