Spotkanie z Sędzią Sądu Okręgowego w Krośnie Arturem Lipińskim
czwartek, 23 październik 2014

     W dniu 17 października 2014r. uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość spotkania z Sędzią Sądu Okręgowego w Krośnie Arturem Lipińskim – ekspertem w dziedzinie prawa. Sędzia rozmawiał z uczniami na trudne tematy związane z przestępczością nieletnich, omawiał zagadnienia na jakie narażone są osoby   w ich wieku: uzależnienia, cyberprzemoc.

       Uświadomił ich, jak szybko w dzisiejszej rzeczywistości można stać się ofiarą tych zjawisk. Przestrzegał, że wiele niewłaściwych zachowań wobec kolegów, nauczycieli czy osób dorosłych posiada znamiona przestępstw, które ścigane są z urzędu. Młodzież musi sobie zdawać sprawę z tego, że to co czasami wydaje się niewinnym wybrykiem, może mieć swój finał na sali sądowej, a w konsekwencji może skończyć się dozorem kuratora sądowego, zakładem poprawczym czy nawet pobytem w zakładzie karnym.

     W czasie spotkania sędzia podawał przykłady prawdziwych historii uczniów, podejmujących nieprzemyślane decyzje, które potem zaważyły na ich życiu. Na zakończenie uczniowie mogli zadawać naszemu gościowi pytania

 

Halina  Krzysztofińska  pedagog szkolny 
 
 
 
XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
poniedziałek, 20 październik 2014
 Fotorelacja 
 
Wyjazd w Bieszczady
poniedziałek, 20 październik 2014
 Fotorelacja cz. 1
 Fotorelacja cz. 2
 
Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona
poniedziałek, 13 październik 2014

"Wierzę, że droga..."

"Ty tylko mnie 
poprowadź"

„Lekcja języka
polskiego"

 "Ojcu Świętemu ...."
 Pasowanie na
gimnazjalistę
 Taniec 
  Fotorelacja
 Prezentacja  
 
     
Zaproszenie na konferencję Eduscience od Colina Rose'a
poniedziałek, 13 październik 2014

      W Publicznym Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Tyczynie  testowany był projekt edukacyjny:  Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE.

      Obecnie organizatorzy zapraszają do rozpowszechnienia projektu w innych szkołach.W tym celu zapraszają na konferencję "Cyfrowa Szkoła – innowacyjne rozwiązania dla edukacji w Projekcie EDUSCIENCE".

Dodatkowe informacje w załącznikach.

 załącznik 1  załącznik 2