IX KONKURS RECYTACJI PROZY I POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
czwartek, 09 kwiecień 2015

Już po raz dziewiąty, 23 marca, pod honorowym patronatem Instytutu Filologii Germańskiej oraz Burmistrza Tyczyna, odbył się w naszym gimnazjum Konkurs Recytacji Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej. Jak co roku zorganizowany został we dwóch kategoriach: recytacji i piosenki. Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody, a były nimi między innymi kursy językowe, nagrody książkowe, gadżety elektroniczne., przystąpiły zaprzyjaźnione gimnazja.

Nie zawiedli gimnazjaliści, którzy zaprezentowali wysoki poziom prezentacji. Do konkursu przystąpili uczniowie z: Gimnazjum z Błażowej, Gimnazjum nr 12 z Rzeszowa, Gimnazjum z Chmielnika, Gimnazjum z Hyżnego, Gimnazjum z Bachórza, Gimnazjum Społecznego z Chmielnika.

W skład komisji weszli: Marta Jakubowicz-Pisarek – dyrektor szkoły językowej Germanitas, Agnieszka Buk - pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także tłumacz przysięgły języka niemieckiego, Aneta Jurzysta – pracownik Uniwersytetu na wydziale filologii germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Maik Bodden - rodowity użytkownik języka niemieckiego, właściciel agencji marketingowej Hyperfox oraz Janusz Skotnicki – burmistrz miasta Tyczyna.

W trakcie przerwy zostały przeprowadzone ciekawe warsztaty językowe dla wykonawców poprowadzone przez panią Agnieszkę Buk oraz Artura Zaworę - laureat pierwszej edycji naszego konkursu. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się języka oraz odtwarzali znane hity w języku niemieckim.

Nasi gimnazjaliści odnieśli sukces, co dobrze świadczy o ich umiejętnościach i przygotowaniu. Po burzliwych naradach jury wytypowało następujące miejsca w dwóch kategoriach:

KATEGORIA RECYTACJI:

1.      Patrycja Borowiec z Gimnazjum w Hyżnem

2.      Klaudia Ziaja ze Społecznego Gimnazjum w Chmielniku

3.  Agnieszka Hus z Gimnazjum w Tyczynie oraz Katarzyna Filip z Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie

 

KATEGORIA PIOSENKI:

1.      Kinga Sikora z Gimnazjum w Tyczynie

2.   Aleksandra Zawora z Gimnazjum w Hyżnem oraz Mariola Kaplita ze Społecznego Gimnazjum w Chmielniku

3.   Karolina Dulemba z Gimnazjum w Chmielniku oraz Julia Wolińska z Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie

 

            Fundatorzy nagród:

Szkoła Języków Obcych PROMAR, Burmistrz Miasta Tyczyna, Agencja Tłumaczeń – Agnieszka Buk, Wydawnictwo LektorKlett, Goethe Institut, Wydawnictwo WSiP 
 
   
Zaproszenie
poniedziałek, 16 marzec 2015
 
Życzenia
wtorek, 31 marzec 2015
  
  
 
Życzenia
wtorek, 31 marzec 2015
 
DZIEŃ WIOSNY
wtorek, 24 marzec 2015
     W tym roku -  ku niezadowoleniu gimnazjalistów - Pierwszy Dzień Wiosny przypadł 
w sobotę.  Zatem uczniowie postanowili dzień wcześniej wyrazić swoją radość  
z nadejścia upragnionej pory roku.  Zarząd SU zwrócił się z prośbą do Pani Dyrektor
i Grona Pedagogicznego, aby nauczyciele w dniu 20 marca br. nie sprawdzali wiedzy uczniów , bo w ich głowach  zazieleniło się i zakwitły w nich kwiaty. Dzień ten był także nietypowy dlatego, że już od  rana na szkolnych korytarzach, w klasach
i na dziedzińcu szkoły można było zobaczyć gimnazjalistów w strojach, o których 
z pewnością nie można było powiedzieć : „strój szkolny”. Przepiękne słońce oraz wysoka ( jak na marzec) temperatura dodatkowo uatrakcyjniły ten dzień.
                                                                                                                                             D. W.