Wybraliśmy Zarząd Samorządu Uczniowskiego i radnych do Młodzieżowej Rady Gminy

      W bieżącym roku szkolnym  wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego  odbyły się 27 września. Poprzedziła je tygodniowa kampania wyborca. Siedmioro kandydatów na przewodniczącego szkoły zabiegało o głosy wyborców,  prezentując  w różny sposób swoje programy . Nie zabrakło prezentacji multimedialnych, plakatów i ulotek.

     Zainteresowanie wyborami było  duże. 86,9%  uprawnionych do głosowania oddało swoje głosy na wybranego kandydata. Nad prawidłowością przebiegu wyborów czuwała Komisja Wyborcza, której przewodniczyła Marlena Baran  z kl. 3a.

     Po zakończeniu głosowania członkowie Komisji Wyborczej przystąpili do skrupulatnego przeliczania  kart wyborczych. Okazało się, że wyborcy najwięcej głosów ( 90) oddali na  Jakuba Chuchlęz kl. 3b i to on będzie w tym roku szkolnym pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Jego zastępcą i pomocnikiem będzie Miłosz Kuk z kl. 3c, który zdobył 43 głosy poparcia. Do Zarządu SU weszli także: Nikola Rząsa z kl. 2b (41 głosów) i Klaudiusz Czarnik  z kl. 3b (28 głosów). Nikola  pełnić będzie funkcję skarbnika, a Klaudiusz  został sekretarzem SU. Decyzją Rady Samorządu Uczniowskiego Piotr Skiba z kl. 2a został powołany na Rzecznika Praw Uczniów.

     W tym roku szkolnym po raz trzeci wybieraliśmy radnych do Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn. W związku z reformą systemu oświaty  radni II kadencji MRGT skorygowali Statut Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn  we współpracy z Radą Miejską i Burmistrzem Tyczyna. Zgodnie z nowymi zapisami o mandat radnego  mogli ubiegać się uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Tyczyn.  Spośród ośmiorga gimnazjalistów  największe poparcie uzyskali: Agata Bomba z kl. 2c (47 głosów), Kinga Kawalec z kl. 3a (41 głosów), Piotr Skiba z kl. 2a  (41 głosów) i  Dominika Kocur z kl. 2d ( 38 głosów).  O dwa mandaty młodzieżowych radnych ubiegało się także czworo uczniów klas siódmych. Po podliczeniu głosów okazało się, że Szkołę Podstawową w Tyczynie  w MRGT reprezentować będą: Łukasz Nosek z kl. 7a ( 54 głosy) i Agnieszka Majka z kl. 7b (31 głosów).  Młodzi radni, uczestnicząc w spotkaniach Rady Miejskiej w Tyczynie, reprezentować będą głos młodego pokolenia i jego potrzeby. Ich opiekunem i przewodnikiem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie Pan Tomasz Chlebek.

   Nowo wybranemu Zarządowi SU oraz radnym MRGT gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy .


                                                                                                     Opiekun Samorządu Uczniowskiego

                                                                                                                       Danuta Wróbel       

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 Przewodniczący
Jakub Chuchla IIIb

 Zastępca
Miłosz Kuk IIIc

 Sekretarz
Klaudiusz Czarnik IIIb


Skarbnik

Nikola Rząsa IIb

 

 Rzecznik Praw Ucznia
Piotr Skiba IIa

 
 

 

 

 Radni Młodzieżowej Rady Gminy Tyczyn

 Piotr Skiba IIa  Agata Bomba IIIc Agnieszka Majka VIIb 
     

Dominika Kocur IId 
 
Kinga Kawalec IIIa

Łukasz Nosek 7a 
     

 

 

 

SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY

"Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy" to główne motto corocznej akcji w naszej szkole. Jej głównym celem jest promowanie dbałości o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu oraz  edukacja ekologiczna uczniów.

WYNIKI

SZKOLNEJ ZBIÓRKI MAKULATURY

Nagrody za aktywny udział w zbiórce papieru otrzymują:

 

W KATEGORII INDYWIDUALNEJ:

 I  miejsce :   BAJDA KAMIL            kl. 3A- 680 kg

II  miejsce:     RABCZAK NICOL          kl. 3D – 212 kg

III  miejsce:    IGA CZERANOWSKA        kl. 7A – 142 kgW KATEGORII KLAS:

 I   miejsce:     KLASA   3A 1325,5 KG

II   miejsce:    KLASA   3 D – 786,5 KG

III   miejsce:    KLASA   7A  – 538 KG

J.P.O

 

 UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA  XVIII PODKARPACKIM RAJDZIE PIESZYM  SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

„…Trudno być dobrym człowiekiem

Gdy świat pędzi i goni bez celu,

Dlatego razem przypomnieć warto:

Twoje myśli, które drogi wskazują.

Twoje słowa, które uczą mądrości.

Twoje czyny przepełnione miłością…”

 

Te, jakże aktualne słowa hymnu, przywitały na pruchnickim Rynku uczestników XVIII Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II poranek, 27 września 2017 roku.

Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po najpiękniejszych zakątkach pruchnickiej ziemi. Malownicze trasy wiodły drogami, ścieżkami, bezdrożami, najpierw do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, gdzie młodzież uczestniczyła we Mszy św., a stąd na Mechową Górę i dalej przez Wolę Rzeplińską, do Szkoły Podstawowej w Świebodnej. Uczestnicy wędrowali podzieleni na 3 grupy trasami o różnym stopniu trudności, długości w założeniu od 6 do 10 km. Ostatecznie każda z grup pokonała o wiele dłuższy dystans. Gratulacje!! Tradycyjnie, wędrujących wzmocniła pyszna, gorąca zupa z kuchni polowej, serwowana w plenerze przez niezawodnych- jak co roku- rodziców! Wszystkie, prowadzone przez przewodników, grupy bezpiecznie wróciły do bazy. Rajd zakończyły wspólne, radosne spotkania przy ogniskach i muzyce na terenie szkoły w Świebodnej.

 

Organizatorami rajdu byli: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej, Gmina Pruchnik, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

 

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!!!

J.P.O

 

 

Sukcesy naszych młodych sportowców.

 

    21 września 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Zawody te odbywały się na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie.

 

Oto nasze sukcesy:

Aleksandra Płodzień z 2b- II miejsce (srebrny medal) w biegu na 300 m

Nikita Głowacka z 3d- III miejsce w skoku wzwyż dziewcząt

Klaudiusz Czarnik z 3b- III miejsce w biegu na 300 m

 

Gratulujemy!!!!

J.P.O

     „Młodzież i dzieci od dziś bezpieczni w sieci”

 

   W dniu 20 września 2017r. uczniowie wszystkich klas drugich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach projektu „Młodzież i dzieci od dziś bezpieczni w sieci - III edycja”. Prowadzili je terapeuci z Centrum Szkoleniowo - Terapeutycznego Self w Rzeszowie.

     Podczas spotkania młodzież miała okazję poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci oraz jak należy zachowywać się w sytuacjach ryzykownych.
Warsztaty wpłynęły na wzrost świadomości dotyczącej skutków uzależnienia od gier komputerowych.

                                                                                

  pedagog szkolny

Halina Krzysztofińska

 


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA NAMI. WYNIKI JUŻ WKRÓTCE.

fotorelacja

     


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA – 2017.

      Tegoroczna Akcja Sprzątanie świata - Polska 2017 odbywa się tradycyjnie we września , jej hasło brzmi „Nie ma śmieci - są surowce” . Celem akcji jest  zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca ( np. tak jest w przypadku aluminiowej puszki).

      Przesłaniem  akcji jest  poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.

      Wydarzenia w czasie Akcji Sprzątania Świata organizowane są wolontariacko. W akcję w całej Polsce  włączają się lokalne instytucje, pojedynczy działacze , szkoły  i przedszkola, gminy oraz organizacje pozarządowe.

Jak uczniowie gimnazjum włączają się w ogólnopolską  Akcję Sprzątania Świata?

  1. Wysłuchanie prelekcji edukacyjnej SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017
  2. Edukacja ekologiczna w klasach. Temat : Poszanowanie zasobów, efektywna segregacja, unikanie odpadów i szacunek dla przedmiotów
  1. Czynne sprzątanie świata
  2. Szkolna zbiórka makulatury

        SZKOLNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA  RWAĆ  BĘDZIE DO KOŃCA WRZEŚNIA.

 

                       Razem możemy więcej!

                                                                  Danuta Kozińska

 


Konkurs literacko-plastyczny “Na skrzydłach przyjaźni”

      Miło nam poinformować, że wśród wyłonionych laureatów konkursu plastyczno-literackiego "Na skrzydłach przyjaźni", który został zorganizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017 została nasza uczennica 
Dominika Szmuc z klasy IIIc
Plan Lekcji