Rekrutacja
Aktualności 2014/2015
Organizacja roku szk. 2014/2015
Szkolny zestaw podręczników
Zadania dla uczniów
Twórczość uczniów
TECHNIKA - chłopcy SP
Promocja zdrowia
Projekt EDUWART
Fotovideo archiwum
Doradztwo zawodowe - kl III
Stołówka
Ile zostało?..
Szkoła Promująca Zdrowie
Przyjazna szkoła
Sonda
W sytuacji gdy jesteś świadkiem przemocy fizycznej lub psychicznej)
  
STRONA GŁÓWNA
Ciekawa wycieczka PDF Drukuj E-mail
wtorek, 04 czerwiec 2013
 

CIEKAWA  WYCIECZKA

23 maja br. członkowie chóru szkolnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wycieczce finansowanej przez p. Dyrektor Bożenę Żurawską. Była to dla tych uczniów nagroda za zaangażowanie w życie szkoły w roku szkolnym 2012/2013.

W dniu wycieczki aura nie była dla nas łaskawa. Było pochmurno i wiał porywisty wiatr. Niezrażeni niesprzyjającą pogodą w dobrych humorach zajęliśmy miejsca w szkolnym gimbusie i wyruszyliśmy w drogę.  Naszym pierwszym przystankiem był Fort XII – Werner
w Żurawicy. Jego nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego komendanta Twierdzy Przemyskiej, Antoniego Wernera. Zachowały się kazamaty, pomieszczenia kuchenne, magazyny amunicji oraz wały artyleryjskie. Sporą atrakcją dla uczestników wycieczki było przejście podziemnym korytarzem.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy podczas naszej wycieczki, Było Arboretum w Bolestraszycach k/ Przemyśla, założone w 1975 roku. Nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa „arbor”, czyli drzewo. Zgromadzono tu mnóstwo różnorodnych roślin, które zachwycają szczególnie wiosną, gdy obficie kwitną. Nie mogliśmy oderwać oczu
od różnokolorowych azalii, rododendronów czy magnolii. Wędrując po krętym molo rozpostartym nad dwoma stawami, podziwialiśmy ryby i kolekcję lilii wodnych.  W tym niezwykłym ogrodzie botanicznym prócz roślin „mieszkają” także zwierzęta. Nas szczególnie zachwyciły pawie i kolorowe bażanty. Nie mogło nas też zabraknąć w Muzeum Przyrodniczym. Tu podziwialiśmy stałą wystawę ornitologiczną polskich gatunków ptaków, kolekcję muszli oraz różnorodne owady.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko. Kilkugodzinny spacer zaostrzył nam apetyty, więc z prawdziwą przyjemnością konsumowaliśmy pieczone kiełbaski, odpoczywając i dzieląc się spostrzeżeniami z wycieczki. Około godziny 15 syci wrażeń, z piosenką na ustach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tyczyna. To był bardzo udany dzień.
Dziękujemy p. Dyrektor za tę piękną wycieczkę!

                                                                                   Danuta Wróbel

 
 
< Poprzedni   Następny >


Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II --> 36-020 Tyczyn ul. Grunwaldzka 31 tel. 017 - 22-91-740